Listopad

Milí přátelé, od 03.11. 2018 do 08.11.2018 jsem prožila velmi intenzivní terapeutický týden v Domečku u Meruněk v Třebenicích. Měla jsem tak možnost setkat se po několika týdnech s účastníky prázdninového a ozdravného pobytu v Itálii, prožít úžasnou atmosféru, dnes již velmi sehrané skupiny společného malování mandal, a v neposlední řadě zprostředkovat celkovou kúru manuální lymfodrenáže třem ženám, které buďto opakovaně, anebo úplně poprvé (dvě ženy) mohly vyzkoušet blahodárné, léčivé a intenzivní účinky této mojí terapie. Zmiňovaný program ještě doplnily individuální terapie a masáže, které ať už v duchu relaxace, anebo velmi náročné mentální a emocionální práce klienta významně ovlivnily celý můj pobyt.

Věřím, že manuální lymfodrenáže se časem setkají s výborným dopadem na každou z žen, a že všichni klienti, využijí beze zbytku to, pro co si přišli, a co také rozhodně dostali. Je dobré, aby si každý z klientů, a nejenom v Třebenicích uvědomil, že i když terapie probíhá prostřednictvím mých zkušeností a znalostí, o výsledku rozhoduje vždy každý sám za sebe. Nekonečné přenášení odpovědnosti našeho zdraví na druhé, ať už fyzického, mentálního, energetického, anebo emocionálního, mě v posledních měsících velmi vyčerpává a unavuje a nehodlám ji v mém případě absolutně přijímat. Více ale než v Čechách, zaznamenávám tento stále častější jev více na Moravě a mám za to, že souvislost shledávám v přístupu klientů k terapiím, ke mně, k Vesmíru, a také v odlišné povaze lidí žijících v Čechách a na Moravě.

Chviličku se ještě zmíním o společném malování mandal, které proběhlo velmi zajímavě a jistě k tomu přispělo téma „CHAOS“, které mnohé účastnice v úvodu celkem vyděsilo. Je skvělé, když vidím, jak otevřeně a odhodlaně ženy na první pohled složité téma uchopily, zpracovaly a přijaly. Ale jak jsem již v souvislosti s terapiemi psala, buďto najdeme podporu a možnost růstu ve všem, co nám Vesmír uchystá, anebo si budeme hrát na „chytráky“ a podle toho také dopadneme.

Tak hodně štěstí přátelé ve světě, kde Chaos je naším přirozeným prostředím.

V lásce a vděčnosti

Jana Johanka

CHAOS

 

482 total views, 0 views today