Iluze je vždy jen iluzí!

07.01.2018

Ty nejjednodušší věci se většinou nesnadno vysvětlují. V posledních měsících mám za to, že lidé vůbec nerozumí pojmům jako žít naplněný život, jít svojí cestou, být ve spojení se svým nitrem…

Všechna ta zkoumání, pojmenování a objevy, které společně děláme po celá ta léta při individuálních i skupinových terapiích, anebo na pobytech, jako by si jen souběžně se životy klientů a přátel žily svůj vlastní život. Přitom neustále upozorňuji na skutečnost, že každá nově objevená součást naší Bytosti, která je vynesena na světlo světa, tedy „vědomá součást“ nemá žádnou cenu, není-li realizována v každodenním životě. Já sama přicházím prakticky denně na nové a nové aspekty mojí Duše, a samozřejmě, že je všechny nerealizuji okamžitě, ale o čas tu vůbec nejde. Na druhou stranu odkládat vše na neurčito, chovat se netečně k zásadním zjištěním o sobě samých, ztrácí zcela na významu.

Je to stále dokola. Vlastně jsem nikdy neslyšela, že by nějaká afirmace, nějaký seminář, nějaká kniha či příspěvek z jedné z tisíců motivačních stránek na webu, či facebooku, anebo výklad karet, dovedly někoho ke konkrétní změně, anebo posunu v životě. Žádná informace, která není systematicky a důsledně začleněna do života v praxi, nemá smysl. Bohužel stejně tak nikoho „neosvítí“ nekonečné vymýšlení novinek v životě, fantastické akční projekty, sdílené všude a se všemi, vnější změny týkající se vzhledu, práce, bydliště, vztahů, pokud nevycházejí z naší podstaty, a  nemohou mít dlouhého trvání. Přitom veškeré razantní změny, uskutečněné doslova ze dne na den, promyšlené čistým rozumem, vedené Egem a vlastním prospěchem a žádostivostí, nás a naše okolí jen matou a utvrzují v iluzích, které se dříve, či později rozplynou.

Vše, co v osobním i profesním životě podnikám, nebývá často pochopeno a přijato, ale to nevadí. Budu nadále dělat vše, jak nejlépe dovedu v harmonii se svým Srdcem a s Vesmírem. Po případné odezvě mi vlastně nic moc není. Její případná síla a velikost jsou pouze měřítkem odhodlání, přání a upřímnosti jednotlivců k sobě samým. A takových je jako šafránu, přátelé.

Jana Johanka

792 total views, 0 views today