S Egem neradno diskutovat!

11.01.2018

Milí přátelé, dnes budu psát o mé dopolední zkušenosti. Sedla jsem si ráno na několik minut k facebooku a mimo jinými informacemi mě zaujal příspěvek, popisující důležitost času v našem životě, kvality, která je jedinečná, neúprosná, spravedlivá a především vzácná. Nebudu se více o příspěvku samotném příliš rozepisovat, protože všichni, kteří mě znáte osobně, čtete moje úvahy, chodíte na terapie, jezdíte na pobyty, anebo skupinové terapie víte, jak vnímám čas já sama, a jak intenzivně a neúnavně apeluji na fakt, že čas je to jediné, čeho máme po málu, a něco, co nám nikdo nedá, ani nevrátí. To samo o sobě není ale důvodem mého dnešního psaní.

Řekla jsem si, že pokud se znovu objevím na stránkách facebooku, pokusím se pokud možno nic nekomentovat a do ničeho nevstupovat. A tak se ani nemohu divit dnešní zkušenosti, kdy jsem po nadšeném přijetí celého obsahu pozitivního a krásného textu přece jen pár slov napsala. Vyjádřila jsem souhlas s celým textem a připojila svoji mnohaletou zkušenost, že většina lidí si stále pomíjivost a rychlost našeho života jednoduše neuvědomuje, nepřipouští, a podle toho také i žije.

Trvalo jen několik desítek minut a dostalo se mi od „majitele“ vloženého příspěvku reakce. Netuším, zda vydařený a citlivý text pouze převzal, anebo vyšel z jeho Srdce, ale rozhodně se pokusím to zjistit. Ať tak, či tak, dočetla jsem v reakci na můj souhlasný příspěvek spoustu informací o mé osobě, a také několika doporučení na moji adresu, ve smyslu zamyšlení se na tím, jak smýšlím, jak se vyjadřuji, nad svými klienty, nad tím, co přitahuji, atd. … Pozitivní text, doplněný mými zkušenostmi, bez sebemenší adresnosti jsem schytala se vším všudy. Z tématu o „čase“ se rázem, manipulativně a bezostyšně stala debata o Janě Pasekové. Za chvíli začaly k vyjádření tohoto člověka přibývat lajky, no a ve chvíli, kdy jsem si přečetla v jeho z dalších reakcí názor na adresu pravděpodobně velmi nemocné a trpící ženy, že vlastně trpět je dar, rozhodla jsem se, že nebudu dále na nic z této komedie reagovat. Stejně jsem jen měla v úmyslu poděkovat za „fundované a odborné odpovědi“ k mojí Bytosti na otázky, které jsem nepoložila!! Jednoduše jsem se zklidnila, vrátila se k původní myšlence našeho vyměřeného času v životě a usoudila jsem, že nemám čas ztrácet čas.

Víte, píši o tom především proto přátelé, že zmiňovaný muž je lékař, a tak protože jsem zdravá, a díky Bohu nemusím navštěvovat ordinace, zapomněla jsem, že lékaři často nepotřebují znát Váš stav, nepotřebují Vás slyšet, dokonce Vás ani nepotřebují prohlédnout a asi ani vidět, aby o Vás vynášeli soudy. Anebo možná, podle toho, že mi mimo jiné zmiňovaný lékař odepsal, ve smyslu toho, že lidé velmi „CHTĚJÍ“ na sobě pracovat, má takové výsledky, že má vlastně úplně prázdnou čekárnu svojí ordinace. Z celé své Duše mu to přeji a baví mě, jak jsou majitelé fb stránky hákliví na příspěvky lidí. Po pravdě netuším, co tím sledují. Já rozhodně nebudu vstupovat do diskusí ovcí bez názoru a možnosti se vyjádřit.

Čtěte prosím pozorně, komu co „lajkujete“ a co sdílíte, přátelé. První pocit nemusí být vždy ideální.

Jana Johanka

716 total views, 0 views today