Zdravý selský rozum

12.01.2017

Uběhly necelé dva týdny roku 2017 a stejně jako v počátku každého roku, u lidí obecně, a samozřejmě i u mých klientů, zaznamenávám zvýšenou potřebu různých předsevzetí a cílů, které si všichni přejí zvládnout a splnit. V masérně se jedná především o plány na poli zdraví a estetiky, odstraňování zlozvyků, změn na poli stravování, dodržování pitného režimu, pohybových aktivit, ale i urovnání vztahů, dosahování různých závazků, plnění dlouhodobých i momentálních snů. Mnozí již mají v jednotlivých oblastech za sebou spoustu osobních zkušeností, více, či méně úspěšných pokusů i omylů, a také konzultací se všemožnými zaručenými odborníky, slibujícími „hory doly“. Když slyším všechny ty nesmysly, včetně včerejších a dnešních debat s klienty, rozhodla jsem se upozornit na několik skutečností, které nejsou nijak nové, převratné, ani složité, ale jsou zcela zásadní, chcete-li cokoliv změnit.

Rozhodujícími faktory ve všech případných změnách v našem životě jsou VÍRA a PŘÁNÍ. Pokud máme sebemenší pochyby o pozitivním výsledku, pokud má změna přijít proto, že chceme někomu udělat radost, anebo nás dokonce někdo nepřímo, anebo dokonce přímo do změny nutí, zapomeňte na úspěch! Dostatečnou motivací nejsou ani případné úspěchy, výsledky, či například „zadeček“ kolegyně v práci. Své důvody máme buďto sami v sobě, anebo prostě nejsou a není se o co snažit.

predsevzeti

Když už budeme brát v úvahu, že vážně chceme změnit svůj fyzický, mentální, emocionální či duševní stav, je potřeba, tak jak píši v názvu dnešního mého psaní, zapojit především SVŮJ zdravý selský rozum a velmi bedlivě si připravit cestu, kterou se chci vydat. Stonásobně to potom platí v případě, pokud ze své vůle, anebo třeba na základě dárku v podobě poukázky, navštívíme odborníky v tom, či onom oboru. Nikdy se nepouštějte do dílčích změn a uvědomte si, že v těle vše souvisí se vším. Ne každý specialista na jistou věc, bere lidské tělo na všech jeho úrovních za soubor, který NELZE v žádném případě rozdělovat. Vše má svůj sled, svá pravidla a postupy, kdy v některých případech  není možné jisté kroky obcházet a dělat, že neexistují.

csb10108

Chcete-li se věnovat něčemu NOVÉMU, ukončete laskavě STARÉ. Máte-li potřebu začít cvičit, anebo prostě vyvíjet nějakou novou aktivitu, zamyslete se nad aktuálním stavem svého těla. Není možné aktivně zapojovat z ničeho nic tělo, které bolí, je strnulé, není všeobecně v pořádku. Běžně se lidé při obtížích pohybového aparátu pouští do cvičení, zcela nesmyslně a nelogicky. Napadne-li Vás změna stravování, nedoporučuji Vám opustit ve stravě to, co máte rádi, aniž to nahradíte něčím podobným, zdravým, pro Vás uspokojujícím. Má-li Vaše tělo začít přijímat cokoliv nového, stravu, potravní doplňky, bylinky, množství tekutin, uvolněte prosím z těla nejdříve vše STARÉ a nahromaděné. Do plné „popelnice“ se vážně nic dalšího nevejde. Jste-li vyčerpaní a unavení, třeba po vleklém sporu, prožitku, či nemoci, načerpejte prosím ze všeho nejdříve sílu. Vše se děje na poli energií, a pokud energii nemáte, není na čem stavět. I jednotlivé myšlenky, úkony, vztahy, změny, či počátky a konce, není možné uskutečnit bez množství energie. Nestačím se divit, s jakými nesmysly klienti přicházejí a samozřejmě, že jejich aktivity zůstávají bez odezvy. Jak jinak!

Nemám nic proti zdravým plánům, vzletným přáním a sebe bláznivějším vizím. Prosím ale, zůstaňte bdělí a nohama na zemi. Berte vše v souvislostech a dejte především sami na sebe. Nepodstupujte rádoby „IN“ metody a praktiky, které jsou už na první poslech přinejmenším podezřelé. Kdyby vše, jen tak mávnutím proutku fungovalo, jsme všichni „za vodou“.

Přeji Vám Víru, čistou mysl, pevnou vůli, věrnost sobě a přijetí skutečnosti, že vše je v neustálém procesu, pohybu a načasování, a to i vše na cestě ke kráse ve všech rovinách Vašeho Bytí.

S láskou Vaše Johanka

840 total views, 0 views today