Iluze sebepoznání

17.02.2017

Za dvacet let práce s lidmi, a potažmo především práce na sobě mě vážně ani jednou nenapadlo s tím přestat, odejít z procesu, který jsem možná i bezděky nastoupila. Nikdy jsem nepocítila náznak nudy, zklamání, anebo snad dokonce pocit, že mám hotovo. Přitom paradoxně, pokud o tom cíleně nepřemýšlíte a vědomě si sebepoznáváním procházíte, máte hotovo VŽDY. A pouze v případě vědomého a radostného procesu nacházení všech aspektů naší Bytosti nejste zklamaní ani ze sebe, ani z ostatních, nemáte potřebu se podřizovat, ale dominovat. Dokážete být pružní a spontánní v reakcích na vnější vlivy, aniž byste jakkoliv ohýbali svá přesvědčení tak, jak se Vám zrovna hodí, a to jak jinak, než za vydatného logického vysvětlování a intenzivního obhajování se.

buddha_33-238x300

Každý den je pro Vás výzvou, zábavou, možností poznávat nové lidi, objevovat nové světy, přijímat všelijaké výzvy, vítat nové možnosti a příležitosti. Nepropásnete jedinou možnost něčemu se přiučit, něco pochopit a třeba i s překážkami nakonec přijmout, neboť přijetí života se vším všudy je známkou přijetí sebe sama. O nic, ale vážně o nic jiného totiž nejde! Pokud má někdo z Vás představu o úspěšnosti procesu sebenalezení takovou, že Vám vše půjde vždy na ruku, anebo že Vás bude celý pozemský svět milovat, budete zklamaní. Snad nejnebezpečnější vůbec jsou v tomto směru jakékoliv představy a virtuální cíle, které v hlavách mnohých lidí samotný proces automaticky zastaví. Jednoduše, proces života v TADY a TEĎ nemůže nastat formou plánu, že se stane To či ONO, že to bude TAK či TAK, že se kolem mé hlavy bude točit SVĚT!

Především loňský rok mi ukázal velmi transparentně, že většina lidí si „OSOBNÍ RŮST NAPLÁNUJE“, vybere si cestu, pokud možno i přesný směr, a hlavně výsledek „DOČASNÉHO PROZŘENÍ“. V posledních dvou letech se to u mě v masérně klienty, toužícími po klidu, míru a harmonii doslova hemžilo. Pravdou ale je, že tak jak přišli, tak zase odešli, a jak jinak, než dokonalí, zcela noví, nad věcí, a moudřejší, než král Šalamoun, s jistotou, že mají celý Vesmír v kapse. Dnes vnímám proces takových klientů jako dílčí úspěch na cestě k jedné jediné, zpravidla hmotné metě, jako léčení si různých nedostatků, které vidí jen oni sami, jako dokazování sobě samým, anebo svým blízkým, že jsou jiní, lepší, vědoucí, jako iluzi, ze které se tak či tak jednoho dne probudí do reality.

dve-pristupove-cesty-k-nevedomi(Article)_ztE8chS

Každopádně jsem si v období posledních měsíců sama za sebe užila vlastní naivity, přehnaného nadšení a občas i víry v něco, co nebylo a není, pocítila beznaděj a Světe div se, také ILUZE, a to pěkně růžové. A snad všechna tato, a mnohá má další poznání, mě neodvedou z mnohaletého a věřím, že doživotního adrenalinového procesu a stavu MILOSTI, která je věčná, a za kterou cítím nesmírnou vděčnost. Ať už s dílčími, většinou nesmyslnými pozemskými úspěchy, či bez nich.

Vaše Johanka

872 total views, 0 views today