Láskou a s odstupem

20.02.2017

Mám za sebou přátelé krásnou, novou zkušenost, kterou stojí za to sdílet. Ne, že bych se neustále nesetkávala s novými lidmi, ale je přece jen jiné, když se sejdete s jedním člověkem, který se věnuje Vám a Vy jemu, a je úplně jiné, když se sejde zcela nová, „náhodná“ skupina různých Bytostí, třeba za účelem společného zájmu. Včera jsem takovou možnost měla, a snad právě pro tu absolutní odlišnost každého z devíti zúčastněných jsem si na vlastní kůži zažila vědomě, a hlavně i velmi intenzivně, jak je dobré a nanejvýš potřebné, zachovat si odstup od všeho vnějšího dění kolem Vás, a pokud se přece jen v určitém okamžiku od klidného nadhledu na chvíli vzdálíte, jak je rozhodně potřebné se s velkou dávkou lásky do své pozice bezpečného, vnitřního prostoru, vrátit.

Je neuvěřitelné, co se neustále mezi lidmi děje, na úrovni mentální, emocionální, energetické a také často i fyzické, i přesto, že se vidí poprvé v životě, a tedy se dá říct, že z pozice zcela nepopsaného listu papíru. Bez jakýchkoliv konkrétních informací jednoho člověka o druhém, a také všech ostatních zúčastněných, bez sebemenších vazeb jednotlivců k Vaší osobě, snad jen s domněnkami, založenými na prvotních, kusých sděleních, začne se přímo před Vašima očima odehrávat koncert, kde každý hraje za sebe svoji písničku, svůj text, se svým osobitým přednesem, jedinečným přístupem a originálním „programem“, více, či méně vědomým, odehrát většinou JEN svoje „sólo“. Pokud možno co nejhlasitěji, s dávkou dramatizace a teatrálnosti. Co na tom, že mělo jít o společný koncert, souhru a přednes harmonického, uměleckého partu, doprovázeného radostí ze společného sdílení.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Cosi ve spoustě z nás má potřebu dokazovat sobě i okolí, že ostatní nástroje jsou pochybné, slabé, málo věrohodné a známé, falešně hrající, přehnaně se zviditelňující a nekvalitní, a to jen proto, aby tím, samozřejmě velmi nenápadně a rádoby zasvěceně dali na odiv to své, zaručené pravé, na rozdíl od Vás, přímo ze srdce jdoucí „hraní“. Víte, sólistou buďto jste, anebo nejste. Pokud ANO, nemáte potřebu o tom přesvědčovat celý orchestr. A právě celý vážený orchestr totiž v pozici sólisty považujete za neoddělitelný celek, ve kterém se vší úctou a vděčností přistupujete ke každému jednomu hráči, a to bez výhrad a kritiky, s plným vědomím, že i ten nejnenápadnější muzikant, může být, a často i je, tím nejlepším hráčem, který s Vámi, i se všemi, přímo z Duše láskyplně ladí.

Přeji všem Bytostem, v jakkoliv početném a jakkoliv významném hudebním celku, poklidné přijetí občasných úletů jednotlivců, ale především láskyplné souznění a radost ze společného díla.

S vděčností Vaše Johanka

802 total views, 0 views today