Zachovat klid

30.08.2017

Všichni si jdou po svém a začalo to dávno, mnohem dříve, než se nám zdá. Rozhodli jsme se každý sám za sebe pro svoji realitu, a ta realita obsahuje jen a pouze nás samotné. A pokud si přece jen někdo myslel, že naše vlastní realita obsáhne naše děti, rodinu, partnery, přátele, kamarády, velmi se spletl. Nic takového se nekoná a konat nebude.

Je dobré připustit, že všechno je dobré. Žít v klidu a míru se sebou, pracovat na sobě a poznávat se. Pojmenovat svá přání, své možnosti a dary a jít si ke splnění svého snu. Urputně, s vypětím všech sil, hlava ne-hlava, anebo toužebně, je to vlastně jedno jak, najít druhou polovinu, protože my prostě dvě poloviny nejsme a nehodláme ani být, rozdat se, pečovat, obětovat se, bojovat, ustupovat, prosazovat se, prostě se realizovat a nacházet skrze vztah. Najít smysl života na startovní čáře běhu na nesmyslně náročnou a dlouhou trať a počítat si kroky pokrokovými hodinkami, při jízdě na kole v super barevném, přiléhavém dresu, na úpatí horolezecké stěny a překonávat, a překonávat a zase překonávat cokoliv, kohokoliv, kdykoliv a kdekoliv. Zviditelňovat se bez soudnosti, či zmizet z dosahu všeho a všech, jednou pro vždy, anebo třeba umřít… každopádně s přijetím, že všechno je dobré.

Všechno je dobré – JEN PRO NÁS. Pro nás a pro nikoho jiného. Teď, mám za to, že mnohem více jasněji a zřetelněji než vůbec kdy dříve, se naše realita ukazuje být jasná a v mnohých případech jednoznačná ve svém projevu tak, že není pochyb, že je pouze o NÁS a už o nikom dalším. Chceme být sami? Jsme. Chceme pečovat? Dobrá, budeme pečovat. Chceme trpět? Fajn, tak trpme. Vidíme řešení v nemoci? Máme ji mít. Nemocí je už vymyšlených přece spousta. Chceme se nesmyslně držet v nefunkčních vztazích a situacích? Dobře, užijme si to. Potřebujeme sobě, potažmo někomu něco dokazovat? Jen do toho! Stejně ve Vesmíru nikoho nezajímáme… Co je při tom všem ale jinak, než třeba před rokem, dvěma? Jsme ve všem SAMI a věřte, ta skutečnost bude více a více hmatatelná, hmotná, bez možnosti nalhávání a vymýšlení si do kapsy sobě i druhým.

Tak hurá do BYTÍ v oddělenosti, neboť jinak nemá v tomto Světě zákonité BYTÍ V JEDNOTĚ pražádnou šanci, přátelé.

Jana Johanka

796 total views, 0 views today