Smrt

05.09.2017

Bojíte se smrti? Obáváte se ztráty nejbližších, anebo přátel? Nevíte, co si s tématem smrti počít? Potom Vám upřímně doporučuji, abyste o ní mluvili, diskutovali, zajímali se o ni dříve, než bude ve Vaší bezprostřední blízkosti. I když na druhou stranu, pokud nemáte odvahu přistoupit ke smrti teoreticky, v reálných situacích Vás nezbude nic jiného. Pak ale momentální emoce a prožitky mohou být celému Vašemu vnímání na přítěž.

Není to zrovna téma pro každou chvíli, ani pro každou společnost, na druhou stranu jste-li připraveni a otevření, jistě se najde někdo, kdo smrt vnímá přátelsky, s klidem, přirozeně a je schopen o ní otevřeně hovořit stejně, jako o samotném životě, anebo jeho zákonitém a spravedlivém vyvrcholení.

Sama netuším, zda mi téma smrti pomohla láskyplně přijmout pouze moje babička, anebo jsem se tu prostě narodila s tím, že možná život je mnohdy náročnější, než jeho závěr, zda mi dopomohly různé filozofie a moudra, anebo moje láska k Ježíši… Není to pro mě ale vůbec podstatné a důležité. Vím jen, a mám víceletou zkušenost s tím, že téma SMRTI uklidňuje mě a většinou i pohladí a podpoří lidičky kolem mě. Velmi si této skutečnosti cením a s vděčností ji přijímám.

Jana Johanka

808 total views, 0 views today