Solná koupel

10.09.2017

Denně pracuji několik hodin s lidmi. Týdně se dotýkám dvacet, ale i čtyřicet a více hodin lidí a vstupuji tak přímo do jejich osobního prostoru. Prostoru, který často neznají ani jejich blízcí. A i když pracuji s lidmi tak, že třeba jen individuálně konzultujeme, anebo pracuji se skupinou lidí, například při společném malování mandal, vždy se pohybuji v poli jejich energií, stejně tak jako oni v energetickém poli mém. Sdílíme společný prostor, a to často velmi „zblízka“. Nemusím tu ale psát jen o mé profesi, anebo o té Vaší, kdy buďto s lidmi hovoříte, obsluhujete je, ošetřujete, anebo třeba učíte. S lidmi jsme prostě v kontaktu stále. A ať už patříte mezi lidičky, kteří počítají s neviditelným světem energií, anebo ne, platí vliv vzájemného působení člověka na člověka pro všechny. Jistě všichni znáte pocit, kdy je Vám v blízkosti někoho prostě dokonale, lehce a doslova se nabijete radostí a optimismem, a naopak máte zkušenost opačnou, že Vás přítomnost jiného člověka unaví, rozčílí, anebo z nepochopitelných důvodů prostě změní.

Chci se s Vámi podělit o očistnou metodu, která se Vám může ve chvílích neklidu, smutku, únavy, chmurných myšlenek a pocitů, anebo fyzické nepohody hodit a pomůže Vám se rychleji zregenerovat a zharmonizovat. Já sama ji používám dnes již spíše jako pravidelný rituál, než jako občasnou, náhodnou, či nutnou podporu. Jedná se o solnou koupel, kterou si můžete připravit všichni, kteří máte vanu a blahodárným efektem si můžete být přátelé rozhodně jistí.

Do vany si napusťte dostatečné množství teplé (ne horké) vody tak, abyste se do ní mohli ponořit i celí, včetně hlavy. Čím teplejší si vodní lázeň připravíte, tím silnější účinek bude mít, takže teplotu vody prosím nepodceňujte. Do vody vysypejte jeden kilogram kuchyňské soli a v takto připravené koupeli odpočívejte dvacet až třicet minut. Efekt celé očisty můžete také podpořit vložením polodrahokamů na dno vany, nejlépe ametystu, křišťálu, růženínu, citrínu, máte-li na výběr, spíše neopracovaných, surových kamenů, než opracovaných. Výběr kamenů samozřejmě nechám na Vás, neboť nikdo Vám neporadí tak dokonale, jako Vaše intuice a přirozenost. Po doporučeném čase, anebo v případě nepříjemných, či neznámých pocitů, vodu začněte vypouštět s tím, že ve vaně až do úplného vypuštění vody stále zůstáváte. Tento čas můžete velmi užitečně využít tím, že si budete zcela konkrétně představovat a přát, co Vaše tělo i Vaši mysl má s vodou opustit. Pokud tato podpora celé očisty neodpovídá Vaší mentalitě, jednoduše ji vynechejte. Ve chvíli, kdy voda z vany zcela odteče, velmi důkladně se osprchujte a sprchujte se tak dlouho, dokud budete mít pocit, že tak máte činit. Vaše pocity Vám napoví, kdy je koupel dokončená. Rozhodně se po koupeli nemyjte žádnými dalšími prostředky, abyste tak nenarušili proces očisty.

Celý rituál je vhodné doplnit světlem svíček, anebo alespoň tlumeným umělým světlem, výběrem vhodné, tiše hrající hudby, buďto Vaší oblíbené, anebo meditační, harmonizační, čakry podporující… Pocity „těžkého těla“, které se mohou po koupeli dostavit, a které jsou v pořádku, zmírníte klidným režimem a dostatečným přísunem tekutin po ukončení celého očistného procesu. Nezapomínejte prosím na Váš zdravotní stav a případné kontraindikace, které máte doporučeny lékařem.

Věřím, že si spousta z Vás očistnou solnou koupel vyzkouší a podělí se tu se mnou a s přáteli této stránky o nové zkušenosti s ní. Budu Vám také vděčná za jakýkoliv tip z oblasti očistných metod a rituálů, které máte osvědčené pro změnu Vy. Jejich sdílením pomůžete rozšířit obzory, možnosti, anebo i posílit fyzické, psychické a emocionální zdraví každého z nás.

Jana Johanka

822 total views, 0 views today