Rok 2017 – rok nových počátků

03.12.2017

Rok 2017 nás ve svém závěru potěší adventním časem a svátky, na které se nejspíše všichni lidé na celém světě těší. Je to dobrý rok. Rok plný změn, počátků, zvratů a příležitostí, které se nebudou v dalších letech opakovat. Tedy přesněji, nebudou se nabízet a vyskytovat v takové míře, jako letos.

Mě přinesl rok 2017 mnoho vynikajících pracovních výsledků, a tak se mohu radovat společně s mnoha mými klienty ze zásadní změny jejich života, z naplněnosti, po jaké velmi dlouho toužili, ale především se mohu radovat ze skutečnosti, že své změny a životní úspěchy klienti žijí vědomě. Nemusí je o nich nikdo přesvědčovat, nemají obavu z jejich pomíjivosti, anebo snad z toho, že by se vše vrátilo do původních, starých kolejí. Vědomí sebou totiž přináší pravdu, že krok zpět není nikdy možný. Nové směry, nové zážitky, nové příležitosti, noví lidé, to vše ale vždy nemusí znamenat jen radosti, a tak rok 2017 přinesl mnohým i nelehké zkoušky a důvody k obavám, smutku a trápení. Ale i v těžkých situacích ukazují a projevují mnozí moji klienti Srdce plné lásky, odhodlání a Víry, bez kterých není možné v dnešním způsobu života dobře obstát.

Zdá se, že jsem již úplně zabydlená v našem novém domově, a tak i tu, ve Frenštátě se moje klientela rozšířila o nadané, schopné a krásné lidičky, kterým nestačí dosavadní způsob života, svět iluzí, přetvářky, manipulací a strachu. A jsou to lidé, kteří mají chuť udělat změnu a pracují na svém osudu každý den. Každého takového odměna v podobě krásnějšího a jednoduššího života nemine, tím jsem si jistá.

Rok 2017 mi přinesl také úplně nové místo mého působení, a tak se Třebenice a moji noví klienti v nich, stali neodmyslitelnou součástí mého Srdce a zdrojem nepřeberného množství inspirace a podnětů, které neberou konce. Pracovní vztahy se utužují a přerůstají v přátelství do takové míry, jaká je v rámci profesionality možná. I když Vy všichni, kdo mě znáte víte, že i ti nejlepší přátelé pro mě při terapiích zůstávají „dočasnými klienty“ bez nároku na ústupky z mé strany. Domeček U Meruněk je mým dalším domovem a patří k mým velkým profesním změnám v letošním roce.

Pobyty v Itálii si letos počkaly na svoji realizaci až do podzimu, ale stály za to čekání. V Monte Porzio se čím dál tím více prolíná moje profese se soukromým životem, a tak věřím, že rok 2018 přinese splnění mých velkých snů a přání a vnese Světlo do tušených možností a příležitostí za hranicemi naší země.

Požehnání, jakého se mi dostává v soukromém životě, a také snad i v životech našich dětí, a každodenní práce na sobě samé, činí z každého roku mého života dar, který je neopakovatelný, jedinečný a může se tak odrážet a realizovat v záměru, který jsem si před lety zvolila…a nikdy, nikdy nelitovala. Ostatně jako ničeho v mém báječném životě.

Do nového čínského roku 2018 zbývají ještě více než dva měsíce, a tak se prosím do 16. února 2018 věnujte svým pocitům, přáním, snům, svému životu v jeho jednotlivostech, i životu jako celku a udělejte rozhodnutí, která Vás učiní šťastnějšími a svobodnějšími. Zaručuji Vám, že se Vesmír postará o mnohé, jakmile pozná a pocítí Vaše snahy a Víru a svět tak bude o malinký kousíček zase blíže k Lásce.

S vděčností Jana Johanka

796 total views, 0 views today