Nepleťme si štěstí se sobectvím

03.12.2017

Štěstí založené na sobectví nemá dlouhého trvání! Na to prosím myslete všichni, kdo jdete hlava, ne-hlava za svým cílem. Všichni, kteří zapomínáte a zrazujete to, co patřilo do Vašeho života, všichni, kteří obelháváte svá vlastní přesvědčení a překrucujete realitu tak, jak se Vám hodí, nemáte šanci uniknout zasloužené „odměně“. Přitom zrady na sobě jsou těmi nejtěžšími, třebaže na venek nejdou vidět.

Nejspíše jsem začala v tomto příspěvku velmi „zhurta“, rozhodně ale ne poprvé na takové téma. A tak, jak přeji všem lidem dostatek odvahy uskutečňovat své vize, plány, sny a touhy, nezapomínám neustále upozorňovat na Ego, které se často dravě a bezohledně drží všeho, čeho rychle a plánovaně nabylo, a o co nechce přijít. Lidé totiž s příchozí šancí často pošlapou vše, na čem se zdálo, že záleží, a mají většinou plná ústa omluv a vysvětlení pro svá konání. Jenže radost postavená na úkor radosti ostatních nemá naději přežít.

Jen ještě připomínám, že Vesmírný řád se postará o každého, kdo si ve své omezenosti myslí, že bezohlednost může někomu projít. A možná, že člověk nepřijde o to, čeho zrovna dosáhl, ale dočká se zcela jiné odplaty. A možná, že nepřijde o to, čeho zrovna dosáhl ihned, ale ve chvíli, kdy to bude nejméně očekávat. Protože „Boží mlýny“ melou pomalu, ale jistě.

Každopádně mají ti, kteří jsou opuštěni pro něco nového, možnost nechat být, nechat jít, nelpět, odpouštět, přát dočasné štěstí, učit se přenechat vše vyšší moci a sledovat vše s nadhledem. A takové lekce se hodí, přátelé.

Jana Johanka

844 total views, 0 views today