Všude šťastní

01.05.2016

Jsou to tři týdny, co jsem opustila dům v Nové vsi, kde jsem prožila sedm, po všech stránkách celkem náročných let. Škola, na jakou se nezapomíná, škola, která Vás naučí, škola, která ve Vás zůstane jistým způsobem na vždy. Dům jsem koupila celkem snadno a tak tomu je i teď s jeho prodejem. Díky Bohu. Měla jsem si projít zkušeností s hmotnými statky, s odpovědností spojenou s vlastnictvím domu, s připoutaností, kterou pocítíte, jakmile dům máte a toužíte po volnosti a svobodě, s podvodem a soudním sporem, s původní rodinou, do které nezapadám, i když jsem z ní vzešla, ale především s nekonečnou proměnlivostí života. O té ale vlastně mohu psát romány už z dob mých manželství a dalších vztahů, také ze života v Čechách, jen v domečku v Nové vsi se vše hezky nahromadilo, zintenzivnilo a zvědomilo. A pokud se všechny ty zkušenosti začnou odrážet v kvalitě Vašeho Bytí, pak je vše v pořádku a je na místě být vděčná, vděčný.

štěstí 5

Jsou to tři týdny, co jsem opustila dům v Nové vsi a mám pocit, že už je to pár let. Složitosti předchozího života jsem si urovnala v hlavě a postupně jsem jednu po druhé zpracovala, vyčistila, dožila, až nastal okamžik, kdy jsem se cítila být připravená na změnu. Když se rozhodujete v životě sami, bez ohledu na názory ostatních, bez toho, aniž by Vás okolnosti začaly nutit zvenčí, když víte, co si přejete, a pokud jste trpěliví a vytrvalí, potom vše, co vidíte ve svých snech, jednoduše nastane. Dříve, či později jste přesně tam, kde si být přejete a kde být máte. Do této pozice jsem dospěla v domečku a ukončením vleklého soudního sporu a dopracováním se ke skutečnosti, že mohu dům prodat, mohlo nastat prakticky cokoliv. Nevím, zda jste si toho vědomi, ale v situaci, kdy nastává čas pro změnu, se Vám otevírá nekonečná řada řešení, začátků a variant Vašeho Bytí. Stačí si jen vybrat a rozhodnout se a už vše krásně plyne jedno po druhém, bezesporu za vydatného přispění faktických přátelských Bytostí, Andělů, Vesmíru… To všechno opravdu „jen“ za to, že si Vy řídíte svůj život, a ne naopak. Přesněji, že nečekáte, až musíte, až není zbytí, až jste pod tlakem, až nic nezvládáte…

Já jsem se rozhodla prodat a opustit dům. Nejprve sama, a poté za přispění realitní kanceláře jsem dům nabídla, asi abych si uvědomila, jak jsme neschopní si domy kupovat a prodávat sami. Dům jsem si nacenila podle svého citu, a za několik týdnů, po návratu z úžasného víkendového pobytu na horách mi došlo, jak mi moji špatnou zkušenost s domem vážně nikdo nezaplatí, a cenu jsem snížila. Teď už cena i inzerát byly v pohodě a nastalo čekání ve víře, že ta správná rodina, která dům koupí a převezme, přijde za nedlouho. Tomu všemu ale předcházelo právě ono ujasnění si mojí, resp. spolu se synem, naší další „společné cesty“. Dostali jsme krásné nabídky, přitom jsme ani nemuseli podávat inzerát, ani příliš dlouho čekat, a i samotný výběr našeho domova doprovázely samé krásné zkušenosti. Pomalé balení, propojené s každodenním pracovním i zažitým osobním způsobem života jsme ani příliš nevnímali. Přitom se souběžně na druhé straně, už v jiném městečku pomalu, v klidu, tvořil náš dnešní domov tak, jak jsme si se synem přáli a představovali. Až na pár maličkostí jsme zabydlení a jsme tu v „novém“ doma.

štěstí 3

Jsou to tři týdny, co jsem opustila dům v Nové vsi, včera jsme byli na výletě s Tedíkem, užívám si jara, květin na zahradách, už vím o několika překrásných, letitých stromech, vnímám atmosféru Frenštátu, která je zcela jiná než ta ve Frýdlantě, zvykám si na množství lidí, protože v Nové vsi jsem kromě mých klientů další lidi téměř nevídala, poznávám nová místa, a jak řekla jedna ženě z mé blízkosti, nemohla jsem jít do něčeho horšího. Má pravdu. Nehledě na její vnímání mojí osoby, že totiž nemám v úmyslu žít složitěji, anebo si pohoršit, aniž bych to přitom kdy řekla nahlas. Stále, den za dnem mi přicházejí nové možnosti, nabídky, klienti, různá přilepšení mého života. Budeme mít i sklípek a malinkou zahrádku s posezením, přestože jsme v bytě. Svá přání tvořím do detailů, bez jakýchkoliv potřeb cokoliv vlastnit. Neporovnávám, co bylo a co je teď, nevracím se, ani nepředbíhám. A jsem vděčná. Všichni se můžeme stále učit, plánovat, žít lépe a lépe. Všude můžeme být šťastní, vždy můžeme být ještě šťastnější, vše může být úžasné.

A jak se to stane? No vždyť jsem Vám to právě napsala….

Vaše šťastná Johanka.

852 total views, 0 views today