Spokojeně žít…

21.11.2013
Si přeje snad každý člověk, a každý člověk si pod tímto pojmem představuje většinou něco zcela jiného, což nás kromě mnoha dalších ukazatelů činí nezaměnitelnými originály. Vlastně už samotná originalita nám může stav spokojenosti a štěstí zaručit, pokud ovšem dokážeme docenit význam a sílu této skutečnosti. A i když tomu tak ani zdaleka není, dnes chci psát o něčem jiném, přímo se stavem spokojeného života souvisejícím.
 
Při mém povídání si s lidmi je zcela zřejmé, že představu o spokojeném žití mají dnes daleko jasnější, než třeba jen před několika lety. Zato způsob, jakým si k trvalé a upřímné radosti v životě dojít, mnohým stále uniká a nedochází.
Přitom všichni denně mnohokrát učiníme cosi nenápadného, neviditelného a přitom samozřejmého, co o našem případném „ráji na Zemi“ rozhoduje. Je to podle mého to největší a nejmocnější, čeho je lidská bytost schopná…řeč je o myšlence podložené vírou, anebo podnětu, emoci, touze, přání vycházející z našeho nitra, z našeho Srdce, z naší Duše, chcete-li.
 
Je až neuvěřitelné, jak málo bytostí je ve spojení se svým Srdcem, tedy tou částí své podstaty, která jako jediná „ví“, na druhé straně, jaké množství lidiček neustále myslí, až něco vymyslí, a to vymyšlené, co je vymyšlené, a tedy není pravdivé, považuje za jediný počátek a konec všeho.
 
Pokuste se někdy třeba jen po dobu jednoho dne věnovat tomu, kdy se dotknete svého nitra, zaznamenáte vědomě, co Vám sděluje, poslechnete sami sebe a učiníte rozhodnutí, respektující vaši podstatu, a kolikrát a čím zaměstnáváte mozkové závity, aby se mohly vyznamenat, něco vymyslet a „zazdít argumenty“ vše, co mohlo být jednoduché, čisté, krásné a jen a jen Vaše a pro Vás.
 
Přeji všem příjemnou zábavu.
Vaše J.

2,060 total views, 0 views today