Mých 7 vědomých měsíců

23.11.2013
Milí přátelé,
dlouho jsem nic nenapsala, resp. neměla jsem téma, o které bych se s vámi chtěla podělit s pocitem, že to nebudou jen planá slova.
Někdy v lednu tohoto roku jsem se několikrát slyšela přes mobilní telefon s paní Antónií Mačingovou, v únoru jsme se osobně setkaly a já nabyla dojmu, že jsem snad poslední v České republice, kdo o této ženě a samozřejmě o jejím „velkém díle“ nic neví. Ani v případě našeho setkání nehrála roli tzv. náhoda, ale jasný záměr, který se zrealizoval dříve, než jsme se nadály. Dále budu již popisovat další sled událostí jen za sebe, jinak to vlastně ani není možné.
Den po Velikonočním pondělí jsem nastoupila pověstnou „28“, na kterou jsem se po přečtení knihy Zhubněte jednou provždy, připravila fyzicky, psychicky, emocionálně i prakticky (myšleno nashromážděním nezbytných surovin) a vzato po svém, vydala jsem se na cestu nového, nepoznaného, objevného a v mé hlavě především veskrze pozitivního a přínosného pro moji bytost. Jsem zvyklá umět si postavit motivaci pro všechno, do čeho se pouštím, vlastně si ani nedovedu představit jiný postup.
Připravila jsem si ve své mysli i srdci cíle, kterých jsem chtěla dosáhnout, a o kterých jsem ani na chvíli nezapochybovala, v počátku i v průběhu celé „28“.
Konkrétně jsem měla v šatníku celou řadu oblíbených svršků, na které jsem delší čas už jen smutně koukala s vědomím, že jsem z nich jaksi vyrostla, a to nejspíše navždy, a protože mi doma nezabírá místo váha, cílem, namísto nějaké konečné deprimující cifry, se mi stalo rozhodnutí, že prostě těch několik mých zamilovaných šatů a kalhot prostě v pohodě…jednou…časem…obléknu. Tento cíl s odstupem času považuji za příjemný a potřebný pro moji psychickou stránku a zcela určitě za skutečnost, která posílila moje 46 let mladé sebevědomí, a také cíl potřebný pro opětovné rozšíření mého šatníku. Tím je tedy nad Slunce jasné, že estetický efekt se dostavil a je beze sporu evidentní už na první, i druhý pohled.
Za daleko důležitější považuji po dnes již pěti, téměř zcela po sobě jdoucích „28“denních cyklech výsledek plánu, který obsahoval „úklid“ v hlavě, „úklid“ v životě a „úklid“ ve vztahu. Znovu opakuji, že jsem se řídila pravidlem, které používám i při terapiích, že od životních situací a zkušeností dostaneme vždy přesně to, o co si řekneme, přímo a bez obalu. S tímto mým plánem jsem seznámila hned v úvodu své nejbližší, neboť se jich nepřímo týkal také, tedy až na přítele, kterého se týkal doslova.
Cíl byl a je do dnešního dne jasný – zhubnout jednou provždy a uklidit si také jednou provždy, i když druhá část je na mnohem, mnohem delší čas, než se vejít do oblíbených šatiček. Mohla bych teď jistě popisovat moji cestu k lepším a lepším chutím jednotlivých jídel, zhotovovaných podle receptů Toničky Mačingové, cestu k vyššímu a dokonalejšímu pitnému režimu, cestu, na které jsem vyházela velkou část, v té době již tak dosti probrané domácnost, místnost po místnosti, cestu, kterou můj přítel zvládnul beze zbytku a 28. den mé „28“ si převzal klíče od svého nového, ne už společného domova, a ještě mnoho a mnoho podob mé cesty, která se začala 2. dubna 2013, a byla a je neustále pro mě intenzivní a neskonale účinná, ale to bych tu mohla psát celé hodiny a hodiny a zkušenost by nebrala konce, přinejmenším proto, že u konce zdaleka ani po sedmi měsících práce sama na sobě, se sebou, v sobě prostě nejsem.
Spíše jde o to, že to, co se na počátku jevilo jako cesta ke štíhlejším nožkám, menšímu zadečku a bříšku se stalo projektem pro celou moji bytost na všech úrovních mého bytí, se všemi důsledky, které jsem mohla v úvodu spíše jen tušit.
Kniha Zhubněte jednou provždy má pro mě mnoho dalších a dalších názvů, jako žijte v klidu a míru, žijte po svém, mějte přání dotýkající se hvězd, milujte sami sebe, méně je mnohdy více, vyčistěte se od jedů a nebudete „jedovatí“, vytrvejte ve svém snažení, jděte příkladem, věřte si, posilujte svoji vůli, mějte jasnější pohled na svět, mějte radost v Duši….
Dlouho jsem se chystala popsat svoji zkušenost, kterou si stále procházím, a kterou propaguji při své práci, a třebaže nemá dílo paní Toničky Mačingové zapotřebí mojí propagaci, je pro mě důležité nabídnout vám všem další úhly pohledu na její způsob stravování a i nabídnout moji osobní zkušenost s jedním z mnoha způsobů jak pracovat na sobě samé, bez nároku na to, že je tato metoda jedinou ideální.
Mých deset kilogramů v nenávratnu, uklizený dům, ukončený vztah ne-vztah, divoké emoce, nové začátky, a v neposlední řadě i skvělé výsledky kombinace mých manuálních lymfodrenáží se stravou podle Toničky Mačingové jsou dosti velkými a úžasnými důvody toto vše s vámi sdílet.
S láskou Vaše J.

1,965 total views, 0 views today