Pobyty 2017

Paní Simona Schwingová z Třebenic – Má zkušenost s ruční lymfodrenáží

13.11.2017

Na začátku října jsem absolvovala  terapeutickou ruční lymfo-drenáž. Je to přesně měsíc …Jaké to bylo? Co mi to dalo? Doporučila bych to i dalším? Skvělé. Mnoho. Ano.
 
Janu jsem poznala na malování mandal v Třebenicích. Naše první setkání bylo zvláštní, tříštivé a velmi inspirativní. Nevědomost a zdánlivá rozdílnost filozofie v počátku, se postupem přetavily ve vědomost a jednotu.
 
Nejsem člověkem navštěvujícím lékaře, nejsem člověkem plným strachu, cítím se zdravá a silná, jak na těle tak i na duchu. Na druhou stranu jsem žena, s ženským emocemi a žijící ve světě plném podmětů jak krásných tak i těch méně. Po půl roce setkávání s Janou a váhavém přemýšlení, jsem se rozhodla postoupit její ruční lymfo drenáž a to z několika důvodů. Jeden z nich byl čistě důvod „láskový“, Jana je úžasný člověk a tu svoji úžasnost přenáší i na vás… :-).
 
Druhý důvod byl zdravotně preventivní. Věřím v účinnost ruční drenáže, vím jak funguje lymfatický systém a vím, že ten můj není 100% (toxiny, pohyb, strava, hlava). 
 
Třetí důvod byl „zvědavost“, protože Jany drenáž není zdaleka o drenáži fyzické, ale jedná se především o drenáž duševní. 
 
A jak se naplnila má očekávání?  
 
Láskové očekávání bylo naplněno. Plných deset hodin laskavého, profesionálního přístupu, vzájemné interakce, smíchu a souznění (víc si ani nelze přát).
 
Zdravotně preventivní očekávání, pokud mohu dle západně-empirického pozorování posoudit bylo naplněno taktéž. Zlepšení vyprazdňování a zmenšení citlivosti na stehnech a hýžďových svalech při masáži. Zdravotní posouzení dle východní filozofie  je pozitivní taktéž, protože u mě došlo ke zklidnění duše, ve smyslu, co dám svému chrámu – tělu, to dám své duši :-). 
 
A zvědavost? Co si potřebuji vyřešit? Co o sobě potřebuji vědět? Bude to pak opravu takový MAZEC jak Jana říká? 
Zvědavost byla ukojena a i tato očekávání byla splněna. Došlo k pochopení a odpuštění na vztahové úrovni. Došlo k uvědomění, že nejen já musím odpouštět a vědomě přijímat a poznávat, ale také, že musím žádat o odpuštění a přijmout i druhou stránku věci. Poznání, hlasité pojmenování a „nechat to být“ zdánlivě vyřešených křivd je osvobozující. 
 
Pochopení individuální a současně společné cesty, přijetí a respekt volby své i druhých, přijmutí vlastní zodpovědnosti a i té kolektivní…uvědomění si a vděčnost za tady a teď, za sebe, za Tebe, za Vás, za Boha…to je ten MAZEC 🙂
 
…co dodat…vše je jasnější, rychlejší a klidnější zároveň…děkuji Ti Jano Johanko Paseková  😇🙏❤
 
Simča

Zamyšlení nad podzimním ozdravným pobytem v Itálii 2017

04.10.2017

Je počátek října a letošní ozdravný pobyt v italském Monte Porzio zmizel v nenávratnu. Teď už jen každý z nás může vzpomínat, bilancovat, soudit, děkovat… Přesně podle toho, čeho je každý sám za sebe schopen.

Můj letošní nápad, vyzkoušet pobyt formou ještě větší volnosti a nezávislosti účastníků na sebe navzájem vyšel, stejně jako první zkušenost s účastí mužů na ozdravném pobytu. Pravdou ale je, že neznám dost dobře pojem, že „by něco nevyšlo“. Věci se dějí tak, jak mají a nemám potřebu hodnocení, o nespokojenosti nemluvě. Prakticky si tak jen ověřuji, stejně jako v soukromém životě, situace, které jsem ochotná opakovat a rozvíjet, a které nikoliv. Nic více, nic méně. V této souvislosti si uvědomuji, že jedna zkušenost ještě nemusí nic znamenat, ať v dobrém, či méně příjemném. Stejně se všechno, doslova všechno v našem životě odehrává proto, abychom vyzkoušeli, ochutnali, přijali, pochopili, odmítli, sabotovali, demonstrovali, spojovali se, anebo se oddělovali, radovali se, trpěli… Mám za to, že letošní zářijový pobyt obsahoval vše, a ještě mnohem, mnohem více.

  

Dovolená, na které můžete pracovat sami na sobě, dovolená, kdy si dopřejete klid a soukromí ve svém nitru, dovolená, kdy totéž dopřejete partnerovi, anebo dalším rodinným příslušníkům, přátelům, známým, anebo úplně cizím spoluúčastníkům, čas, kdy se doslova otevřete všem a všemu, NENÍ rozhodně pro každého. A ne, že by tuto možnost každý nemohl zvládnout, uchopit a přijmout. Jednoduše jen po podzimním pobytu VÍM, že spousta lidí prostě nemá zájem a NECHCE.

Ta konfrontace Bytostí, připravených uchopit svůj život do svých rukou, Bytostí poctivě pracujících den po dni a trpělivě na procesu sebe-poznání a sebe-nalezení a Bytostí zabedněných a ponořených do „svých“ omezených pravd, si den po dni žila svůj život a ukazovala rozmanitost našich existencí, anebo Bytí bez obalu a vskutku rychle. Týden je dosti dlouhá doba na to, aby se jednotlivec ukázal, rozhodl, změnil, izoloval, rozkvetl, upozadil se, prostě dostatečně dlouhá doba na to, abychom se vzájemně „seznámili“. Dnešní dobu miluji, mimo spoustu dalších skutečností právě proto, že na zbytečnosti nezbývá čas a vše je čisté a jasné. Samozřejmě, stojíme-li o to! A protože je Vesmír laskavý, slepému zůstane vše skryto, a nic se neděje…

   

Náš prozatím poslední ozdravný a relaxační pobyt na italském venkově byl nejlepší ze všech, jako každý, který je momentálně tím posledním v řadě. Mých poznání, emocí, zkušeností, radostí, údivů, pozastavení se a podnětů do dalších dní, měsíců a let života je nekonečná řada a děkuji za ně Bohu i sobě. Všichni ostatní, originální a rozmanití účastníci tohoto pobytu si odvezli přesně to, pro co si do Itálie přijeli, tím jsem si jistá. A tak je to dobře.

Mám radost z dobře vykonaných terapií, báječných výletů, skvělého jídla, příznivého počasí, podnětných diskusí i nových setkání. Vážím si zázemí, které nám připravili jako vždy italští přátelé a především děkuji za důvěru v můj projekt Martince, Vaškovi, Vladěnce, Lukášovi, Jance, Janičce a Radušce. Byli jste skvělí.

Z hloubi své Duše za to všechno děkuji.

V lásce a vděčnosti Jana JohankaVážení a drazí přátelé,

po úžasném jarním tatranském pobytu a skvělých týdenních, pravidelných pobytech v Třebenicích se zdá, že moje smutky, vyčerpanost a pocit beznaděje, které na mě dopadly, po zcela zásadním, a dnes již vím, i nutném pročištění klientely, jsem si ujasnila má přání a změny v oblasti mé práce a poslání v jednom.

Dnes poprvé předběžně nabízím možnost dvou podzimních pobytů v italském Monte Porzio, řekla bych, zásadně jinak promyšlených.

Především se pobyty uskuteční od roku 2012 poprvé opět ve vile VIRGINIA, která si prošla úplnou rekonstrukcí. Celý objekt je určen k pronájmu celé budovy, a tak se v něm pohodlně ubytuje deset lidí, kteří mají k dispozici jedno, dvou a třílůžkové pokoje. Celá případná skupina tak zažije úplné soukromí, na rozdíl od ubytovaných v objektu Podere Vernuccio.

Zásadní změnou, která asi všech případné zájemce, nové, i ty, kteří se mnou do Itálie jezdí, je skutečnost, že majitelé od jara letošního roku provozují v jejich nádherné zahradě bazén, který se jim opravdu povedl, a pozvedá tak dovolenou v této lokalitě do opravdové dokonalosti a je možno jej užívat po dobu pobytu neomezeně.

Organizačně jsem se letos rozhodla Virginii obývat s případnými zájemci tak, že budu k dispozici v případě zájmu o masáže, celkové kúry manuálních lymfodrenáží, společné malování mandal, osobní konzultace, výklady kamenů a vše ostatní tak, jak mě doposud znáte, rozdílem však bude pouze moje účast, nikoliv vedení, organizování a tvoření celého programu pobytu, nebude-li to výslovné přání některých účastníků. Klienti tak mohou zažít soukromou dovolenou s terapiemi, bez nich, anebo se vším tak, jak jsou doposud se mnou zvyklí. Nebráním se žádné variantě, mohu vařit, uspořádat výlet, provádět ještě před pobyty dohodnuté terapie, společně malovat, cvičit, poznávat s ostatními okolí Monte Porzio, anebo vše nechat na volbě každého z Vás. Každý si tak prožije dovolenou podle svého a já budu na blízku. Kdybych přitom provozovala plnohodnotný pobyt se dvěma, třemi, anebo třeba jen jedinou zájemkyní, bude to v pořádku.

S těmito rozhodnutími také souvisí změna v tom, že pobyty už nebudu nabízet pouze ženám, ale i mužům a párům. Předpokládám samozřejmě především s účastí mých klientů, přátel a také jejich přátel a spoléhám se na všechny možnosti, které celá oblast Střední Itálie, Monte Porzia, Virginie samé, i celého dokonalého zázemí, ve kterém se ženy i muži mohou a budou cítit jako v ráji. Věřím, že sportovní možnosti, patřící k zázemí ubytování, bazén přímo v areálu objektu, deset kilometrů vzdálené moře s krásnými plážemi, spousta krásných starobylých městeček a měst, hornaté vnitrozemí, poutní místo v Loreto, klid, způsobený prakticky izolací areálu od dalšího osídlení, a hlavně atmosféra, o kterou se starají úžasní majitelé této destinace mohou zajistit zcela hravě dovolenou a odpočinek, jaký si jen sami budete přát. Pokud se při tom všem budu moci podílet na jeho doplnění ze strany mé profese, budu jen a jen ráda přátelé.

Termíny pobytů v Monte Porzio jsou 16.09.2017 – 23.09.2017 a 23.09.2017 – 30.09.2017.

Cenu stanovím podle počtu zájemců, které budu akceptovat ve chvíli závazného přihlášení a zaplacení nevratné zálohy. Cena se bude odvíjet od konkrétních, možná zcela rozdílných přání jednotlivců.

Ať už se pobyty v Monter Porzio uskuteční, či nikoliv, já v této lokalitě, v tomto období jistě budu a bude mi ctí a radostí, pobýt s Vámi všemi, kterých si vážím, které miluji a jejichž cesta je mou nekonečnou inspirací v životě.

S láskou Vás ze Srdce zvu do Itálie, mého druhého domova… Země otevřených lidí, krásné přírody, skvělého jídla, vína, muziky a jakéhosi poklidného chaosu… Země kde rodina, přátelé a láska jsou každodenní realitou.

Vaše Johanka, Jana Paseková


Dovolená v přítomnosti

05.03.2017

Dnes píši především Vám, milé ženy. Čas neúprosně běží, a do realizace našeho jarního projektu v Itálii zbývá sotva deset týdnů, takže je nejvyšší čas Vás na něj naposledy pozvat. Motivací pro moje dnešní psaní nejsou ale údaje z kalendáře, nýbrž skutečnosti, které se dějí v posledních měsících a týdnech, o kterých letos píši ve svých příspěvcích, a především realita všech čtyř loňských pobytů. Nemalou roli sehrál také můj první pobyt po delším čase v Čechách a víkend s mými přáteli zhruba před měsícem na chalupě v Beskydech.

Mnohem více, než kdy za celou moji masérskou a terapeutickou praxi vnímám, jak zbytečné je neustálé vysvětlování, popisování, rozebírání, poukazování na něco a podrobné „pitvání“ všeho možného i nemožného. Svědomitost, se kterou jsem se ještě i v celém loňském projektu věnovala účastnicím ozdravných a relaxačních pobytů v Itálii, se v části případů minula zcela účinkem, a já byla za svoji aktivitu a snahy po zásluze odměněná. Sama říkám, že snahy jsou vždy zbytečné a navíc, takže se ani není čemu divit. Moje intenzivní, emocionální a často i impulzivní komunikace, více, než že by motivovala k otevřenosti a spontánnosti, dovedla některé ke konání, kterým se tu nechci a ani nebudu zaobírat. Dotčenost na jedné straně, a nekonečná nesamostatnost na straně druhé, která vedla mnohé klientky ke každodenním debatám se mnou, ať už písemně, či osobně, mnohdy bez ohledu na čas a vhodnost, vystřídalo jejich téměř okamžité odcizení. To mi jasně ukázalo, že tudy cesta nevede. Využít a zahodit! To je to, o co jsem si v několika případech sama řekla. A Vesmír je ke mně velmi laskavý, takže vše ani netrvalo příliš dlouho.

marche-main (1)

Ať už se ale dělo v roce 2016 a dříve cokoliv, letos jsem uskutečnila pár akcí, kde moje aktivity vystřídala radostná a vědomá účast, a tu také nastupuji den co den, hodinu, co hodinu s klienty, bez téměř jakékoliv potřeby podílet se na jejich osobních a vnitřních procesech. Také nevhodné a nekonstruktivní rozpravy o tom, zda se u terapeuta hodí, či nehodí projevovat emoce, zda to, či to mohu, anebo nemohu, zda plním, anebo neplním něčí představy a očekávání nevedu a nepovedu, protože já sama nikoho NESOUDÍM, NEHODNOTÍM a NIC NEOČEKÁVÁM. Tedy, téměř nic, neboť do nedávna jsem předpokládala, že chce-li se někdo někam posunout, tak to myslí zcela vážně. Dnes se sobě samé musím smát, protože se stačí jen zúčastňovat, naslouchat, pozorovat a zbytečně se nerozvášňovat. Většina dnešního světa o otevřenost nestojí, a tak je na čase vším niterným začít šetřit, mít se bezstarostně a vděčit Bohu za vnitřní klid, který zdaleka nemá tolik Bytostí kolem mě, i když se tak často tváří. Moje poslední nové aktivity mi ukázaly, že když si držím jistý odstup a držím se jakési profesionality, nakonec je to tak pro mě lepší. Prostě svět NENÍ tak přátelský, jak si z celé své Duše přeji.

Asi to teď nevypadá, že byste měly mít chuť zúčastnit se letošních květnových desetidenních pobytů v Itálii, ale jsem připravená a naladěná oba dva turnusy naplnit láskou, adrenalinem, tvořením, volností, radostí a jednoduchým Bytím v přítomnosti. Stavem, který je mojí (téměř) každodenní realitou, a všechno to snažení a řešení za celé lidstvo tentokrát nechám doma. Do auta se mi tak, či tak, nevejdou.

Snad už jsem dostatečně pochopila a přijala, že stačí jen Být a nechat Být!

S láskou Vás zve organizátorka i aktérka neplánovaných a bezprostředních úletů

Jana Paseková


Pět let se ženami na pobytech v Itálii

Moje hodnocení a bilancování všech předešlých ozdravných pobytů se ženami v italském Monte Porzio mohu s klidem v Duši vztáhnout k letošnímu roku, kde se stejně předchozí čtyři roky dokonale zúročily. Dnešní psaní je určeno především těm ženám, které na pobytu, anebo i na pobytech již byly, a které se případně na pobyty chystají, ať už opakovaně, či poprvé.

Rok 2016, se svojí vibrací pod číslem 9, mé původní sny, zhmotněné vždy ve dvou, a letos poprvé ve čtyřech týdenních turnusech, osobní životní cesta, vedená snad všemi možnými směry, to celé utvořilo, alespoň pro TADY a TEĎ mé zkušenosti, prožitky a poznání, která ukazují již dnes obraz pobytů příštích.

Mám velkou výhodu, že NETRPÍM OBAVAMI z nového, což je ohromná a nedocenitelná devíza pro jakýkoliv projekt, ať už profesní, anebo osobní, soukromý. Nepotrpím si na plány, výpočty, předpoklady, tabulky, semináře na téma podnikání, na sliby a řečičky, slibující nemožné. Dnes snad už mohu alespoň v oblasti profese uznat a napsat, že NEŽIJI V OČEKÁVÁNÍ čehokoliv, což je druhou podstatnou pomocí při všem, do čeho se chystáte ve svém životě „jít“. Je tak prakticky nemožné, že budete zklamaní, rozčarovaní, anebo snad zničení výsledem své realizace. Záměrně jsem nepoužila slovo práce, protože v případě pobytů se ženami v Itálii mám tolik osobních zájmů, zálib a lásky především, že o práci nemůže být ani řeč. Ačkoliv skutečnost, že jsem svoji PRÁCI dovedla do ZÁLIBY A POSLÁNÍ snad při troše Vaší tolerance mé ne-skromnosti, je také výsledkem pětileté zkušenosti s pobyty spolu s téměř dvacetiletou praxí masérky, a to s trpělivostí a prací na sobě samé nezvládne automaticky každý. Víte, buďte prosím odvážní a neskromní ve svých snech a především, realizujte je. Bude se Vám dařit tak, že to ani při sebevětší snaze nebudete schopni pochopit, protože se vážně CELÝ VESMÍR spojí, aby Vás podpořil, podržel a učinil šťastnými.

vidim-se   ze

Je přirozené, že cestou pokusů a omylů si procházím i já, ale zpětně, přihlédnutím ke skutečnostem, že nejdu do předem prohraných výzev, a že, a to především, žádné PROHRY NEEXISTUJÍ, nebylo omylů příliš. A co více, pokud se cosi přece jen objevilo, projevilo se to jako neočekávané z vnějšího světa, ne z mého nitra. Nejspíše proto, že MÁM JASNO. A to je velmi důležité přátelé!

V roce 2017 se v milovaném Monte Porzio uskuteční tři, anebo čtyři pobyty desetidenní, což je novinka, vycházející především z přání klientek. Uznávám, že procesy, probíhající v průběhu každého pobytu jsou individuálně i společně dosti náročné a tři dny navíc velmi pomohou účastnicím vše nové zpracovat a přijmout. Vznikne tak i více volného času a klidu pro individuální práci, ale i společné tvoření a aktivity. SPOLEČNÉMU TVOŘENÍ budu věnovat během příprav více pozornosti a tvorbou hodlám vyplnit ženám čas, který příliš často na pobytech věnují debatám o něčem i o ničem. Pohybové aktivity, kterým jsem doposud ani v jednou turnusu v průběhu uplynulých pěti let nevěnovala pozornost se také v dalším ročníku změní, ať už díky bazénu, který v zahradě v těchto týdnech a na jaře vznikne, anebo díky dokonalé venkovské přírodě kolem statku, moři, anebo možnostem, které poskytuje celý areál Podere Vernuccia a Virginie.

Zásadním poznáním, které jsem si vloni a především letos prošla je fakt, že můj projekt, tak jak jsem si ho vysnila je JEN a JEN MŮJ, a že tudíž nemohu počítat s ideou, že snad někdo bude smýšlet a přistupovat k celé realizaci tak, jako já. Proto se budu snažit dělat celý projekt prakticky sama, alespoň oficiálně už nikoho nepožádám o aktivní sdílení mého projektu, protože to prostě NENÍ MOŽNÉ. Nebaví mě dočkávat se různých procesů v průběhu pobytů, a ani po nich jen proto, že si někdo vykládá pojmy jako NAŠE za MOJE, SPOLEČNÉ za SÓLO, VEDLEJŠÍ za HLAVNÍ, SVOBODNÉ za NUCENÉ, PŘÍLEŽITOST za SAMOZŘEJMOST! K tomu jen dodám, abyste si přátelé nenechali nikdy nic diktovat, měnit a ohrožovat VAŠE přesvědčení a VÍRU někým, kdo přesvědčení, víru ani výsledky nemá. Vždy se pokuste s NADHLEDEM rozpoznat, s ČÍM a KÝM se případně potýkáte a nenechte se omezovat, ovládat a otrávit. Svět vidím jako svět těch, co tvoří, a těch co ne-tvoří, těch, kteří pracují, a těch, kteří jen mluví. Nic více, nic méně. Co se pobytů týká, jen to znamená, že vařit, cvičit a tvořit budu spolu s Vámi jen a pouze JÁ sama. Nemám obavu, že Vaše tvořivost, nadání, chuť a vděčnost nepostačí k dokonalému průběhu všech skupin.

z   andel-strazny-1

Manuální lymfodrenáže, malování mandal, výlety, pohyb, dostatek volnosti, četba, společné i individuální tvoření, koupání, od roku 2017 i společné vaření a společná cesta tam i zpět vlastními auty, to je jen malý nástin dobrodružství, která mě, spolu s Vámi čekají. Také, pro větší přehled, budu tu, na webové stránce, zapisovat postupně všechny přihlášené účastnice, abyste se tak mohly snadněji a lépe rozhodnout, které skupiny se chcete účastnit. K tomu chci opět jen dodat, že přestože mezi Vámi vznikají krásná přátelství a vazby, mějte chuť se zúčastňovat nových skupin, a tím i nových zkušeností a poznání. I jedna jediná nová žena ve skupině zcela změní její chod. Ptáte se proč? Protože jedinečnost každé Bytosti na Zemi je dostatečným důvodem ke změně nevídaných rozměrů přátelé.

Blíží se konec listopadu a já Vám na závěr přeji, abyste si promysleli a vcítili se do všech svých snů a tužeb, abyste našly (našli) odvahu je realizovat a došly (došli) tak k radosti a naplnění.

Projektu i sobě přeji úžasný, odvážný a lásky plný život v TADY a TEĎ.

V očekávání všeho dobrého v Jednotě Vaše Johanka

994 total views, 0 views today