Pobyty Třebenice

trebenice-jpg

JEĎTE SE MNOU DO TŘEBENIC PŘÁTELÉ

Vaše Johanka

Odkazy:

 https://www.stream.cz/vyletak/10018163-oltarik-skalka-a-kostalov-hrady-s-nejkrasnejsimi-vyhledy-na-ceske-stredohori

NOVĚ!

Od února opět pracuji v Čechách. V městě TŘEBENICE provozuji v avizovaných termínech manuální lymfodrenáže, masáže, terapie s kameny, skupinové malování mandal a povídání na různá témata.

Další termíny:     06.10. – 11.10.2017

 

Již teď je možné se na terapie přihlásit, buďto na e-mailové adrese vasejohanka@seznam.cz, anebo na telefonním čísle 777 839 215.

Manuální lymfodrenáže budou probíhat v předem určeném čase na adrese http://ubytovani-umerunek.cz/ . Celý projekt uskutečňuji za podpory a spolupráce starostky Třebenic a mojí spřízněné Duše paní Martiny Patrovské.

Těší se na Vás Jana Paseková a Martina Patrovská


Třebenice – srpen 2017

Milí přátelé,

Mám za sebou další skvělý a neopakovatelný pracovní pobyt v českém městečku Třebenice, kde pomalu, ale jistě, nabývají na obrátkách moje pracovní a osobní vztahy. A již dnes, po půl roce, vůbec nemohu říci, že práce je při mých pobytech v domečku U Meruněk prioritou. Osud mě velmi učí, o čem je život a ta forma, to mi věřte, je požehnaná.

   

Manuální lymfodrenáže obou teprve devatenáctiletých Bytůstek mě velmi uklidnila v tom, že dnes spíše mladí lidé chtějí žít zdravě a vědomě, více než lidé ve věku jejich rodičů. O samotném průběhu, účinku a dopadech samotné terapie nemluvě. Oběma mladým lidem chci i touto cestou poděkovat za moře inspirace, emocí, dobrého humoru a především odvahy „uvidět“.

  

Další terapie, které absolvovali stávající, pravidelně docházející klienti, a i úplně noví lidé, byly velmi silné a úspěšné. Týden bezprostředně před zatměním Slunce a Novem, s datem 21.8.2017 byl neskutečně intenzivní a energeticky náročný. Proto všechny aktivity, uskutečněné ve volném čase, byly opravdu potřebné. Krásný výlet s neskutečně přirozenou a konečně také uvolněnou Martinkou na Košťálov, stejně tak jako posezení v Čokolatérii, společné obědy s klienty, malinká, dvou měsíční Lilien, coby doprovod své maminky, posezení s láskyplnými přáteli, moudrou a křehkou Simonkou a nejmenovanou vládkyní klidu a porozumění Ivankou, páteční kamarádské pozvání na kafíčko Haničkou, která mi připadala opět jako kdysi, před lety v Ústí nad Labem, anebo završení celého tohoto týdne v podobě Společného malování mandal, to vše za asistence děvčete z Beskyd, Bětušky, která na sobě denně a velmi poctivě pracuje, to je jen 5 dní mého Bytí tu na Zemi v Tady a Teď. Když to celé ještě doplním skutečností, že zázraky Vesmír v průběhu týdne také nešetřil, nezbývá, než si myslet, že se mi to celé snad jenom zdá v jednom nádherném, láskyplném snu přátelé.

  

Páteční poledne rozhodlo o změně tématu společného malování mandal, ale na to, že o něm málokdy rozhoduji já sama (bez asistence Vyšší moci) jsem už zvyklá, a tak téma zaměřené pouze na 1.čakru a vše s ní spojené bylo na světě. Tvoření bylo nádherné, tentokráte obohacené o nové účastníky, a to dokonce v podobě mladého páru. O energetické, názorové i emocionální „nové“ vlivy rozhodně nouze nebyla. A tak konkrétně v mém případě, a podle sledu událostí, i u dalších účastníků našeho tvoření, se téma projevilo hned v jeho průběhu, a pokračuje prakticky bez přestávky dodnes. VÍTEJME TEDY VE HMOTĚ, ze které pravděpodobně, více či méně vědomě stále ještě odbíhám! Co proběhlo v průběhu pátečního odpoledne popisovat nebudu, mohu Vás ale ze Srdce za sebe i za všechny aktivní zájemce o naše povedená sdílení pozvat na to příští, které proběhne těsně po úplňku, v pátek 06.10.2017, opět v domečku U Meruněk.

  

V závěru Vám děkuji přátelé mojí Duše, a přeji Vám spousty darů v životě za Vaše tvoření, lásku, sdílení a účast v mém kouzelném Bytí.

Užijte si z obrázků ještě jednou všech mandal, které jsou tak krásné a jedinečné, jako Vy sami.

Jana Johanka Paseková

     

     


Třebenice – červen 2017

Milí přátelé,

chci se s Vámi podělit o několik okamžiků a skutečností z našeho dalšího společného malování mandal, které probíhá většinou v úvodu mého terapeutického pobytu v Třebenicích. Tentokrát nás bylo celkem devět a byly jsme poctěny přítomností dvou nových žen, které mezi nás přišly poprvé.

Vzhledem ke skutečnosti, že do Třebenic přijedu příště za dva, anebo za tři měsíce, rozhodla jsem se pro vytvoření energetického obrázku, který by ženám pomohl v případě, že se nebudou cítit třeba nejlépe, anebo zcela zdravě, anebo jim třeba bude smutno, či toho na ně bude příliš.

V zadání zaznělo, aby myslely při malování mandaly na vše, co jim chybí, na vše, co postrádají. Přičemž bylo jen na nich, zda to budou konkrétní, anebo nekonkrétní věci. Stejně tak se do mandaly vloží třeba odvaha, zdraví, volnost, anebo prostě cokoliv, co nemám pojmenováno přesně, ale co mi prostřednictvím napojení na své nitro a na Vesmír do mandaly vstoupí tak či tak. Tento fakt se ukázal hned po malování při rozboru mandal a při společné debatě o průběhu malování, o emocích a myšlenkách, které v ženách probíhaly během kreslení. Jen sotva naleznu slova, která vyjádří atmosféru, otevřenost a zájem žen o poznání svého nitra, ale i o niterná odhalení každé další ze zúčastněných Bytostí. Snad jen mohu celý zázrak společného malování mandal v Třebenicích vyjádřit tak, že množství energie Světla a Lásky našeho společného sdílení mě doprovázela celý pracovní týden a jsou se mnou stále i tu doma v Beskydech.

Naše společné malování bylo velmi silné, velmi věcné, konstruktivní a přineslo prakticky okamžitě své krásné ovoce. Tím prakticky smysl mandaly došel svého naplnění a já jen všem ženám přeji, aby se mandalkou po další týdny více těšily, než aby ji potřebovaly v případě nouze…

V časech, kdy se život Tady a Teď projevuje prakticky nepřetržitě (v mém Bytí rozhodně), je to ale v naprostém pořádku. Stále více a více vnímám rychlost, s jakou se děje zhmotňování myšlenek, přání, poznání, pochopení, přijetí. Naše prozatím poslední společné malování mandal v Třebenicích je toho dokonalým důkazem, neboť než jsem odjela zpět domů do Beskyd, dočkala jsem se zázraků, které se zrodily právě v neděli 25.06.2017.

S láskou a vděčností Vaše Johanka

       

      

   


Láska v Třebenicích

Milí přátelé,

znáte ten pocit, kdy se Vám během několika málo dní, někdy i několika hodin změní život? Anebo se přinejmenším pohne směrem, který už velmi, velmi nutně postrádáte a potřebujete? Stav, kdy je na Vás všeho příliš, a i když se sebevíce snažíte, ne a ne se toho všeho zbavit, ne a ne najít způsob, jak změnit chod událostí, jak se uvolnit a nabrat druhý dech? Pro mě není tato situace příliš běžná, přesto jsem jí procházela po několik posledních měsíců. Dokonce se v posledních dnech zhmotnila ve velmi nepříjemnou zkušenost v podobě setkání se se zlobou, sebestředností a vykolejeností v tom nejhrubším slova smyslu. A samozřejmě, že když se na vše díváte zpětně, rozumíte, chápete, přijímáte, děkujete a vděčíte za možnosti a dary, kterých se Vám dostává. Bouřlivě, dramaticky, pocitově smutně, dramaticky a bolestně, přesto s vděčností a láskou, o které jste začali mít obavu. Mám na mysli v sobě, ve svém nitru. Vím, co znamená, že největší tma bývá před úsvitem. Naštěstí ta „moje tma“ trvala sotva pár dní. Díky Bohu.

A pak se to stane! Přijde „cosi“, co Vás jako mávnutím kouzelného proutku vrátí k sobě, do klidu, pohody a harmonie. Přijde láska sama, a přijde čistá a v takové intenzitě, že se okamžitě rozpomenete. Jste šťastní, naplnění, a to vše bez viditelného, hmotného důvodu. O všechno v tomto Vašem stavu beznaděje se postarají zbytky naděje, kterou máte a Víra ve Vás, že vše v tomto lidském světě má smysl, že láska je všudypřítomná, i když Vám zrovna není do zpěvu. Jsem přesvědčená, že v takové situaci, jako odezva na Vaši Víru, tu, kterou máte v hloubi své Duše, se dostaví zázrak, anebo hned spousta zázraků, a že samotný Vesmír zmobilizuje všechny dostupné prostředky, aby Vám pomohl vrátit se k sobě.

Mě poslalo všeobjímající lásku snad samo Nebe a jejími jmény jsou Simonka, Ivana, Vlastička, Martinka, Verunka, Hanička, Zdenička, další Milenka v mém životě, paní Mirečka, kterou jsem roky neviděla, městečko Třebenice, Domeček U Meruněk, moje terapie a společné tvoření, všichni stálí i noví klienti, lidičky, kteří se na mě obrátili s důvěrou, láskou a vděčností. To všechno rozpustilo minulost, která mě dostávala nějak více než jindy.

A přestože nemohu opomenut Anděly v mém životě – milované děti, Janičku a Tomíka, pejska Tedíka, Vladěnku, Milenku, Irenku, Broňku, Anetku, přítele Petra, mě tolik blízkou Celestu, spousty klientů a přátel malování mandal, dnes patří toto moje poděkování Vám, nádherným ženám v Třebenicích, krásným Bytostem, které patří do mého požehnaného Bytí Tady a Teď…navždy.

S pokorou Vaše Johanka


Třebenice – duben 2017

Drazí přátelé,

Je to jen tři dny, co jsem se vrátila domů na Moravu, tentokrát již plná skvělých dojmů a silných zážitků z Vašeho městečka. Opravdu jsme tentokrát nelenili a nejen proto se nám společně podařila spousta práce. Rozhodně sama za sebe mohu říci, ať už ve věci osobních terapií, anebo i v oblasti skupinové práce, že jsem zaznamenala velký posun v důvěře, kterou do mě vkládáte, v otevřenosti, kterou mi z tohoto důvodu poskytujete a nabízíte a ve velmi přátelském a láskyplném přístupu ke mně, jako k terapeutovi, masérovi a velké „žvanilce“ v jedné osobě.

Kromě masáží, jednotlivých i celkových manuálních lymfodrenáží, si poprvé vyzkoušely dvě ženy v Třebenicích i výklad s kameny a v pátek, 28.04.2017 nás neminulo ani společné malování mandal. A přestože bylo opravdu komorní, užily jsme si ho všechny v klidu, v legraci a pohodě tak, jak je to jen v malé skupince možné. Jednodušší mandala, kterou jsem tentokrát vybrala, se dokonale hodila pro téma MOJE VYZAŘOVÁNÍ, na kterém jsem chtěla co nejlépe popsat, že TO, co vyzařujeme, je něco zcela jiného než to, co přijímáme. K oběma tématům se dá použít stejná předloha a jsem přesvědčena o tom, že rozdílnost obou mandal, pokud si ji individuálně, či ve skupince vymalujeme, bude ohromná a evidentní. Sami se podívejte na výsledek naší společné práce a máte-li chuť, pusťte se i Vy do zvědomení SVĚTLA ve Vás.

S láskou a vděčností Jana Paseková, Vaše Johanka

     

     


Třebenice – březen 2017

Milí přátelé,

chci se dnes s Vámi podělit o zkušenosti, které přineslo naše druhé společné malování mandal a terapeutický pobyt v Třebenicích ve dnech 19.03.2017 – 24.03.2017.

Malování proběhlo jen s malými změnami ve složení zájemců z února 2017 a většina účastníků přišla i po druhé. K tomu jsme mezi sebou mohli přivítat jednu z žen, navštěvující naše společné malování více než dva roky tu doma na Moravě. Po prvním, malinko hektickém a emocionálním společném tvoření, proběhlo nedělní odpoledne v přátelské, klidné a laskavé atmosféře, kde jsme mohli všichni dobře uchopit téma, oslavující náš každodenní život. A bylo také dostatek prostoru pro společné debaty a úvahy o tom, jak se každému zúčastněnému maluje, jak se cítí, na co myslí a co v něm vybrané téma vyvolává. Je nad míru potřebné, naučit se ve společné skupině otevřeně vyprávět a sdílet vše, co může dopomoci k uzdravení každé Bytosti na všech úrovních jejího Bytí. Na místě určitě není ostych, mlžení a zatajování skutečností, emocí a poznání, která v průběhu malování vyvstanou a vyplouvají na povrch. Získáním pocitu bezpečí a rovnováhy ve skupině můžeme dojít k velmi zajímavým, otevřeným a niterným debatám, které pojmenují a vyléčí smutné, dramatické a nesnadné aspekty našeho vnímání celého světa. A právě naše vnímání a postoje jsou tím jediným, co můžeme ve svých životech opravdu změnit a postupně urovnat.

Věřím, že se celé malování citelně zvolnilo a zjemnilo, a že následné dny samy nejlépe ukázaly, jak se i po teprve druhém společném setkání sbližujeme a radujeme ze společného sdílení. Témata malování budu postupně pocitově volit tak, jak budu vnímat jejich potřebnost ve vzniklé skupince.

Děkuji Broňce za sdílení svých osobních zkušeností z malování mandal doma na Moravě, děkuji všem překvapeným a zmateným účastníkům prvního malování za účast i na druhém odpoledni a děkuji manželům Patrovským za možnost, kterou mě i nám všem poskytují pronájmem domečku U Meruněk.

Mandala   2017-03-19 19.32.00   2017-03-19 19.30.06   2017-03-19 19.29.27

2017-03-19 19.29.00   2017-03-19 19.00.21   2017-03-19 18.59.37   2017-03-19 18.59.05

2017-03-19 18.58.39    2017-03-19 18.56.34    2017-03-19 18.56.00

Jen krátce se chci také zmínit o zcela rozdílných a unikátních terapiích celkových manuálních lymfodrenáží, které, jak pevně věřím, proběhly profesionálně, a přesto velmi přátelsky a láskyplně. Vážím si každé Bytosti, která se na mě s důvěrou a dávkou odhodlání obrátí s žádostí o pomoc a podporu při změně svého života. A že je to často dobrodružství, adrenalin, smích i pláč, o tom víme my zúčastnění své….

S láskou a vděčností Jana Paseková, Vaše Johanka


Třebenice – únor 2017

Milí přátelé z Třebenic a okolí,

mám za sebou počáteční terapie manuálních lymfodrenáží, několika masáží, a především společného malování mandal. Po nějakém čase jsem se vrátila do Čech, konkrétně do Třebenic, abych nejspíše splnila dávné dohody s Bytostmi, které mám potkat. Začal se odvíjet čas společného tvoření, sdílení a setkání, která vzájemně ovlivní naše rozhodování, naše cesty, naše životy.

Manuální lymfodrenáže proběhly ve znamení Víry, naděje a otevřenosti a jsem vděčná za obě dvě ženy, které snad bytostně pocítí klid, harmonii a radost, pro které si přišly, a které si odnesly. A snad si i zvědomily svoji krásu, dobrotu, odvahu a další dary, se kterými zvládají své životy, jak nejlépe dovedou. Pevně v to věřím, a přeji oběma lehké Bytí v TADY a TEĎ.

Masáže proběhly s dávnými klienty i s několika novými a věřím, že můj spíše léčebný přístup, doplněný otevřenou komunikací všem vyhověl.

16939433_1410226412352715_5891987074338882565_n  Mandala_Třebenice_01   Mandala_Třebenice_02

 Mandala_Třebenice_03  Mandala_Třebenice_05  Mandala_Třebenice_06

Mandala_Třebenice_08  Mandala_Třebenice_09  Mandala_Třebenice_10

Společné malování mandal proběhlo hned na poprvé velmi intenzivně a počet devíti zúčastněných považuji za krásný počátek. Sešli jsme se opravdu v různorodé sestavě, a hned od počátku jsme naplno pracovali. Tvoření ve skupině doprovázely emoce, výměny názorů, množství energie a mnohá poznání přesně tak, jak je potřeba a jak jedině skupinová práce tohoto druhu splní svůj účel. Jsem si jistá, že počáteční obavy z nového, ale i ze zjištěných skutečností časem pominou, pocity jakési mentální a emocionální „nahoty“ před ostatními se rozplynou a zůstane časem ryzí chuť tvořit, sdílet a otevřeně vyjadřovat sebe sama, vzájemně, i celek. Po téměř tříleté spolupráci a tvoření se skupinou na Moravě, o to více teď už s možností porovnání s nově vzniklou skupinkou tu v Třebenicích VÍM, že tento nenápadný projekt má nesmírný dopad a dosah na každou zúčastněnou Bytost.

Všechny Vás tímto úvodním psaním zvu na kteroukoliv aktivitu, provozovanou v domečku U meruněk v Třebenicích, anebo na Moravě a v neposlední řadě v Itálii, kde pracuji již šestým rokem. Budu rovněž vděčná za názory a reakce tu na mých webových stránkách a za sdílení Vašich zkušeností mezi Vašimi přáteli a blízkými.

S láskou a vděčností Jana Paseková, Vaše Johanka


Vážení a milí přátelé,

čas neúprosně běží a první měsíc roku 2017 je téměř u konce. Již za měsíc budu prvé pracovat v Čechách, v městečku Třebenice, kam mám v úmysl jezdit více méně pravidelně. Vše se bude odvíjet od zájmu potencionálních klientů. K celému projektu Vám chci touto cestou sdělit několik konkrétních informací, které se během posledních dní ukazují jako důležité a podstatné.

076 (2)

Terapie budou probíhat v rovině společného malování mandal, přičemž skupinka bude „pohyblivá“ a co do počtu zájemců také i omezená. Uvidíme, zda se malování mandal ujme a osvědčí v Třebenicích stejně, jako tu doma na Moravě.

Týdenní terapie manuálních lymfodrenáží jsou určeny především „domácím“ zájemcům, kteří v předem stanoveném čase budou denně dojíždět na pětidenní terapii (vždy na 2 hodiny). Někteří z Vás už manuální terapii v mém podání znáte, nové zájemce velmi prosím o pozornost při čtení mých webových stránek, především informací a odkazů, které se týkají samotné terapie manuální lymfodrenáže.

Vzhledem k možnosti ubytování, která se mi naskýtá přímo na adrese, kde budou terapie probíhat, je zde také možnost pobytu pro klienty z jiných míst, ať už z Beskyd, ze Slovenska, anebo i z jiné země, kde moji klienti například pracují, anebo i žijí. Mnozí z Vás nechtějí, anebo ani nemohou absolvovat moje, letos již desetidenní pobyty s manuální lymfodrenáží v Itálii, a vzniká tedy možnost projít si pobytem se mnou tu v Třebenicích. O možnosti ubytování se můžete více dovědět na webových stránkách ubytování http://ubytovani-umerunek.cz/ , které budu pro můj projekt sama využívat.

Samozřejmě, že ubytování je možné využívat celoročně bez souvislosti s mými terapiemi a mým působením v Čechách.

Velmi se na Vás těším a vím, že terapie většině z Vás upevní zdraví na všech úrovních Vašeho Bytí a mnohým z Vás zásadně změní život do krásna.

S láskou Vaše Johanka


Milí a vážení přátelé

Včera jsem otevřela novou rubriku, týkající se připravovaných terapií a pobytů v Čechách, ve městě českých granátů, v Třebenicích. Není to žádný překotný nápad, ale myšlenka, kterou máme s paní Martinkou Patrovskou ve svých Srdcích již delší čas. Teď nastaly ty správné okolnosti a ideální čas vše začít uskutečňovat a rozvíjet, neboť možnosti, které tento plán otevírá, jsou prakticky bezbřehé. Obě dvě jsme si toho velmi dobře vědomy a těšíme se na všechno, co přijde.

Do Čech jsem jezdila několik let, nejdříve do Ústí nad Labem, chvíli potom do Litoměřic a v poslední řadě do Lovosic. Šlo více méně o rutinu, pro mě dosti velké pracovní nasazení, ale vždy o provizorní podmínky, ve kterých se nedalo poskytnout vše, co poskytnout mohu. Jistě se mi dařilo, ale pokud podmínky, podporující spolupráce a Hvězdy stojí při Vás, vznikne projekt poklidný, láskyplný a dlouhodobý, ne-li trvalý. Poslední dva, tři roky mi mnohé ukázaly, ukázaly mi přístup lidí, přístup klientů, zvraty, úspěchy, ale především, alespoň částečně a více do hloubky, KDO jsem a co si přeji.  

7

A protože platí zákony Vesmíru, přes všechno to dlouhé hledání, došlo na nás dvě, na paní Martinku a na mě. Soukromé prostředí, které zahrnuje i venkovní prostory, což bude důležité pro rozvíjení mnohých aktivit tak, jako v Itálii, naše terapeutické kvality a především spolupráce a přístup, s jakým se stavíme ke každé Bytosti, jsou už teď zárukou šíření lásky, radosti a klidu mezi všechny, kteří jsou připravení.

divka_a_drak

Jako vždy nemám žádný přesný plán, ty totiž považuji v rozvoji člověka za největší brzdu, každopádně zklidnění, kterým jsem si prošla, mi poskytuje koncentraci na indicie, které nás povedou. Spojením s Martinkou se náš záměr zintenzivní a nabude na rozměru a kráse. Naše vzájemná spolupráce zahrne všechny úrovně Bytí každého klienta a doprovodné akce, jako například společné malování mandal, povídání si na různá témata, či energetická práce, a například i výlety do přírody, anebo na silná, mystická místa, to vše dá zcela jiný rozměr všem terapiím.  

18215861-orientalni-mandala-motiv-kolo-lase-vzor-na-fialove-pozadi-jako-snehova-vlocka-nebo-mehndi-ba

Vzhledem k možnosti ubytování, vzniká prostor i pro týdenní pobyty, samozřejmě individuální terapie budou v počátku pravděpodobně na pořadu mnohem více. Ten, kdo si nemůže, anebo z různých důvodů nechce dopřát pobyty v Itálii, které pořádám již šestým rokem, může využít právě této možnosti. Společné malování mandal se týká každého zájemce, bez jakékoliv souvislosti s terapiemi, které poskytuji a budeme poskytovat s Martinkou. Tu doma na Moravě, vidím ohromné posuny u lidiček, kteří chodí pouze pravidelně na malování mandal. I tak se jim daří lépe ve všech oblastech života.

Co říci závěrem. Mým jediným záměrem v mé profesi a poslání je podpora při změnách, ke kterým se každý potencionální klient rozhodl až do doby, kdy dojde štěstí, vnitřního klidu a lásky ve svém nitru. Nemám v úmyslu nikoho předělávat, nutit a přesvědčovat, nemám na to ve svém životě čas. Zkušenosti mi ukázaly, že to, o čem vím, se stejně nakonec stane, ať se to někomu líbí či ne, ale je každého věc, a jeho zasloužená cesta, pokud to neslyší. Jsem připravená na všechny krásné Bytosti, ty, co přijdou jako klienti, i ty, co chtějí sdílet náš projet jakýmkoliv způsobem. Jsem si jistá tím, že nejsem vhodná pro každého, a tak je to v pořádku přátelé.

S láskou a vděčností Jana Paseková a Martina Patrovská

 

Poznámka:  V průběhu 2-3 týdnů vzniknou oficiální stránky ubytování U meruněk, místa našeho společného projektu. I zde potom naleznete odkaz.


Společné malování mandal – Třebenice

Milí přátelé a případní zájemci o skupinové malování mandal. Rozhodla jsem se napsat Vám pár slov, týkajících se společného malování mandal, projetu, který uskutečňuji tu doma na Moravě třetím rokem. Za tu dobu vzrostla účast v naší skupině na dvojnásobek. Celou skupinu jsem založila, aniž bych sama měla dříve jakoukoliv zkušenost, ale to je přirozený stav většiny mých aktivit. Buďto se projektu daří a roste, anebo jej odložím.

Smyslem celého společného malování je v prvé řadě společně trávený čas, společné sdílení a učení se koncentraci, objevování stavu, kdy jste sami v sobě a v neposlední řadě vzájemná, otevřená komunikace, především na emocionální úrovni. Společně trávený čas nás učí umění naslouchat ostatním, myslet jen na přítomný okamžik, co nejpřesněji pojmenovávat a posléze vyjadřovat svoje pocity a také i komentovat pocity ze všeho, co společně na hodinách malování prožíváme a vnímáme, a to nejen svýma očima.

Je jasné a můžete být v klidu, že se nic neděje překotně, pod tlakem, anebo dokonce nuceně. Každý z nás potřebuje svůj čas na to, aby přestal být uzavřený, nabyl důvěru k sobě i všem zúčastněným. Zájemci nikdy neví, jaké téma, či samotný obrázek zvolím a je tedy na každém se přímo na místě dobrat svého postoje, pocitů a vnitřního stavu tak, aby vše do obrázku zachytil. Můžete si být jistí, že takovou věc nelze dopředu přichystat a ani nelze předpokládat, jak které téma uchopíte. Reakce nastávají většinou přímo při malování, často už při vyslovení tématu, a samozřejmě i třeba několik týdnů po malování. Odstup mezi jednotlivými termíny zaručuje dostatek času vše aktuální a nové uchopit a zpracovat si.

Ukázka z malování mandal

     001   2016-04-17 21.50.19    DSCN0248     rit1

Co se týká samotné terapie, vypadá asi takto. V úvodu se vrátím k předchozímu tématu, abych měla zpětnou vazbu, poté zadám aktuální téma a popíši, jak jej uchopit. Nikdo se nemusí obávat, že by zůstal bezradný a bez podpory. Malujeme většinou dvě hodiny, nikdy to není stejné, někdo maluje déle, jiný je s prací rychle hotov. Ve chvíli, kdy všichni domalujeme, nastává samotná společná terapie v podobě vyprávění si o průběhu a pocitech během kreslení. Ke všemu se vyjadřují všichni společně, já sama vedu konkrétně se všemi neustále komunikaci, aby byl obsah mandaly jeho autorovi zcela jasný. Konečné dílo si každý odnese domů. Tam mohou následovat dopady, které má malování vyvolat. To je ale nanejvýš v pořádku!

Chci jen upozornit, že pokud se o sobě chcete dovědět co nejvíce, pokud se neobáváte změn, které ve Vás ono objevování vyvolá, pokud budete k celému společnému sdílení přistupovat s vážností a odpovědně, ZMĚNÍ SE VÁM ŽIVOT ve všech oblastech, ve kterých nejste šťastní a spokojení. A to je cílem mého projektu. Vyznat se v sobě, poznat sebe sama a dojít k naplněnému a šťastnému životu.

Srdečně Vás tedy zvu na naše první společné malování mandal, k němuž Vás může inspirovat i sekce zde na mém webu, která se mandalám věnuje a zachycuje průběh každého malování zvlášť. Za nedlouho tomu bude i s terapiemi, které uskutečníme v Třebenicích.

S láskou Vaše Johanka

777 total views, 0 views today